Google ADS

AnasayfaHizmetlerimiz > Google ADS

Google'da

Size ulaşmanın kolay yolu...​

Google ADS Kampanya Yönetimi İle Müşterilerinize Ulaşın.

google_partner-logo

Google Ads, eski adıyla Google Adwords yaklaşık 15 yıldır en efektif ve en önemli reklam aracı. Cinesilhouette olarak Google Ads işlemlerinizde Ads hesap yönetiminiz ve kampanya planlamasında çözüm ortağınız olarak yer almaya hazırız.

Google Adwords Nedir?

Google Ads, eski adıyla Google Adwords yaklaşık 15 yıldır en efektif ve en önemli reklam aracı. Google Ads, arama motorunda, Google ile çalışan iş ortağı sitelerde ve Youtube'da içeriklerinizi reklamlarla insanlara göstermenizi sağlayan bir çevrimiçi pazarlama aracıdır. Google’da reklam verebilme tam 21 yıl önce bir kasım ayında başladı aslında. Fakat biz ülkemizde yaklaşık 15 yıldır bu reklamları kullanabiliyoruz.

Google Ads ile ilgili sizlere nasıl hizmetler verdiğimizi anlatmadan önce biraz Google Ads ile ilgili bilmeniz gereken kavramlar ve bu konuda ki küçük tüyoları paylaşmak istiyoruz. Ama Öncelikle Neden Google Ads ile reklam vermeliyiz buna kısaca göz atmak istiyoruz.

İşin kısasına bakacak olursak hangi işletme sahibi hizmetlerini daha fazla insana göstererek daha fazla kar elde etmek istemez? Sanırım sorunun cevabı basit KİMSE! İşte tam da bu yüzden Google Ads doğru şekilde kullanılırsa size daha fazla kar elde ettirecektir. Ayrıca tüm ayırdığınız bütçelerin sonunda neler elde ettiğinizi detaylı bir şekilde raporlarla görebilecek ve eksik olduğunuz yerleri de geliştirebileceksiniz. Şimdi neden seçmemiz gerektiğini daha da pekiştirmek için kısaca 2020 verilerine göz atmak istiyoruz.

En fazla insana Google Ads ile ulaşın!

İşte biz tamda burada devreye giriyoruz. Sizler için hazırladığımız Google Ads hizmetimiz ile size doğru ve sonuç odaklı verdiğimiz hizmetimiz ile sizin kar’ınızı maksimize ederken harcamalarınızı minimalize etmek için uğraşıyoruz. Adım adım yaptıklarımızı özetlemek gerekirse;

Sektörünüze Uygun Olarak Pazar Araştırması Yapılır

Pazar araştırması rakiplerinizin Google için harcadıkları ücretler tahmin edilir. Hangi reklam modelleri işinize yarayacaktır bunlar kararlaştırılır. Ve bu reklam modelleri üzerinde durarak doğru birkaç deneme çalışması üzerinde hazırlık yapılır.

Reklam Verme Hedefiniz Belirlenir

Reklamı direkt satış amaçlı mı? Yoksa bir telefon vb. numaralar elde ederek müşteriye ulaşarak satmak amaçlı mı yapıyoruz? Gibi sorular sorarak hedefimizi derinlemesine araştırır ve reklamı vermeden önce isteklerinizi tam anlamıyla anlarız. Ve buna göre reklamlarımızı şekillendiririz.

Hedef Kitlenizi Belirleme

Evet, sadece Facebook’ta değil Google Ads’te de hedef kitle belirlenmelidir. Her o kelimeyi yazan aslında müşteriniz olmayabilir. Bu konuda eğitim düzeylerinden tutunda ekonomik düzeyine kadar bir çok şekilde hedef kitleyi detaylandırmalı ve size gerçekten para kazandıracak kişilerin sitenize tıklaması sağlanmalı.

Reklam Bütçenizin Belirlenmesi

Reklam bütçenizin belirlenmesinde en önemli rol sektörünüzdür. Sektör ve o kelimelerdeki rekabet ne kadar yüksekse bütçemizi de o düzeyde tutmalıyız. Daha demin yukarıda da bahsettiğimiz gibi insanlar genellikle aramalarında ilk sırada çıkan üç siteden alış veriş yapmaktalar. Bu yüzden de ilk sıralarda olmak önemli aşağıda gösterdiğiniz reklamlarınız sizin için belki de tamamen boşa para kaybı olacaktır. Kısacası 20₺ verip hiç para kazanmamaktansa 50₺ verip 70₺ kazanmak daha mantıklıdır.

Anahtar Kelime Seçimi

Anahtar kelimelerimizi de 1. Adımda yaptığımız araştırmalar sonucunda ve size danıştıktan sonra belirliyor ve yine en efektif şekilde çalışmalar yapıyoruz.

Reklam Metni Oluşturma

Reklam metni bu konuda ki en önemli husustur. İnsanlar bir markadan ürünü almadan önce marketlerde nasıl ki ambalajına bakıyorsa sanal dünyada da insanlar tıklamadan önce reklam metninize bakıyor. Ve eğer ki o ilk 10 saniye içinde ilgisini çekecek bir şey bulamazsa sitenize tıklamadan devam ediyor. Bu yüzden Reklam metninizi en doğru şekilde hazırlıyor, ve bu şekilde en fazla tıklamayı alıyoruz.

Dönüşüm Tanımlama Ve Entegrasyon

Örnek bir E-ticaret sitesinde dönüşüm tanımlayarak tıklayanlar içinden hangilerinin ürünlerini satın aldığını öğrenebilir ve kampanyamız bunu öğrenerek kendini daha da geliştirebilir. Bu yüzden Dönüşüm ve Entegrasyon tanımlamaları yaparak kampanyamızdan elde edeceğimiz verimi maksimize ediyoruz.

Negatif Anahtar Kelimeler

Bazı kelimeler vardır ki sizin anahtar kelimenize çok benzer ama sizle alakası yoktur. Örneğin siz pasta satıyorsunuz ve pasta tarifi yazan biri sizin sayfanıza tıklıyor işte burada problem var çünkü boşa tıklama aldınız ve kişi bulamadığı içinde hemen çıktı sayfanızdan. Burada pasta tarifini negatif anahtar kelime olarak belirliyoruz, ve yine yanlış yerlere bütçenizin harcanmasına engel oluyoruz.

Hızlı Teklif

Da Yazılım